PROJENİN YÖNETİMİ VE TAKİBİ

patron ve yönetici raporları

PROJENİN YÖNETİMİ VE TAKİBİ

Projenin yönetimi ve takibi işletmeler için iş disiplini oluşturan önemli bir olgudur. Herkes yürütmekte olduğu projenin başarıyla sonuçlanmasını ister. Ancak bunu istemek, projenin başarıyla sonuçlanması için elbette ki yeterli değildir. Projenin yönetimi ve projenin takibi, başarının en önemli iki ayağını oluşturmaktadır. Bir projenin başarıya ulaşması için proje planlandığı esnada harcanılan çaba, projeye gösterilen özen ve projeye olan yetenekleriniz de oldukça önemlidir. Projenin yönetimi ve takibi de tüm bunlara bağlı olarak hassasiyet gerektiren bir konudur. Bir projeyi yönetirken ve projenin takibini sürdürürken detaylı bir planlamaya ve disipline de ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu yüzden proje yöneticileri, projelerini en doğru ve en güvenilir biçimde yönetmek ve takip etmek zorundadır. Bunun için birçok farklı yazılım ve form gibi araçlar kullanmaktadır. Anca ne yazık ki bu araçların birbirleriyle entegre olmaması bazı problemlere yol açmaktadır.Bunlar;  projelerde çoğu zaman iletişim kopuklukları, zaman kayıpları, mali zararlar, gecikmeler ve istenilen sonuçların alınamaması gibi problemlerdir.

Proje süreçlerindeki olası problemlere engel olmak için artık proje yöneticileri tamamen bu iş için tasarlanmış olan Kobi Takip proje yönetimi ve proje takibi yazılımını kullanmaktadır.

Kobi Takip, proje yöneticilerinin projeleriyle ilgili her türlü bilgi ve belgeye aynı yazılım üzerinden kolaylıkla ulaşmasını, eski projelere göz gezdirilerek karşılaştırmalar ve değerlendirmeler yapılmasını, müşterilerin de projenin her aşamasını takip edebilmesini sağlayarak proje yöneticilerine çok kolay ve kullanışlı bir proje yönetimi ve denetimi imkanı sunmaktadır.

Ayrıca, gelişmiş veri saklama, yedekleme ve şifreleme özellikleriyle projenize ait tüm verileri de düzenli olarak saklamaktadır ve böylece veri kaybı gibi büyük sorunlarla karşılaşma riskiniz ortadan kalkmaktadır. Özellikle mimarların ve mühendislerin sıklıkla başlarına gelen veri kaybı hadisesi, birçok projede zaman kaybına ve mali kayba yol açmaktadır. Genellikle mimar ve mühendisler  proje yöneticisi olan herkes, projelerinin yönetimini ve denetimini sadece bu iş için hazırlanmış Kobi Takip programı sayesinde tek bir yazılım üzerinden kolaylıkla yapabilmektedirler.

Kobi Takip artık tüm proje yöneticilerine kullanışlı, güvenilir, hızlı ve kapsayıcı bir proje yönetimi ve denetimi imkanı sunmaktadır…

Bu yazıyı paylaş